• Website konusunda bilgi sahibi değilim nasıl yönetebilirim?

  Tescilsoft'un size sunmuş olduğu hizmet sayesinde hiç bir bilgiye sahip olmadan içeriklerinizi rahatça ekleyebilirsiniz.
  Eklemek istediğiniz modulü seçip onaylamanız yeterli olacaktır.
  Eklediğiniz içerikleri düzenlemek için ise düzenlemek istediğiniz kısma farenizin sağ tuşu ile tıklamanız halinde ilgili ayarlar anında karşınıza gelecektir.
  Kullanışlı ve tamamen türkçe yönetim paneli sayesinde sitenizi kolay bir şekilde yönetebilir, ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda Tescilsoft destek ekibinden yardım alabilirisiniz.

 • Alan adım var , yeni bir alan adı almam gerekli mi?

  Mevcut alan adınızı kullanarak web sitenizi yayına alabilirsiniz, bunun için yapmanız gereken var olan alan adınızın DNS adreslerini değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bu konuda domainin barındığı firmanın destek ekibinden yardım alabilirsiniz.

 • Alan adını istediğim firmadan alabilir miyim?

  Tabi ki alan adınızı istediğiniz her hangi bir firmadan aldıktan sonra size vermiş olduğumuz DNS adreslerini işlemeniz yeterli olacaktır.

 • DNS ayarlarımı nasıl yapabilirim?

  Satın alım sırasında size verilen dns adreslerinizi alan adınızı almış olduğunuz firmanın yönetim panelinden DNS ayarları kısmına girerek değiştirebilir veya alan adınızı aldığınız firmaya bununla ilgili bir destek talebi oluşturup gerekli işlemin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

  Alan adı DNS bilgilerimiz aşağıdaki gibidir.

  ns1.dns.web.tr
  ns2.dns.web.tr

 • Teknik destek sağlıyor musunuz ?

  Destek ekibimiz size mesai saatleri içerisinde telefon veya mail ile yardımcı olup sitenizi kullanışlı bir şekilde oluşturmanızı sağlamaktadırlar.

  Yardım almak isteyebileceğiniz depatmanlarımızın mailleri aşağıdaki gibidir.

   

  Satış ve Bilgi bilgi@tescilsoft.com.tr
  Teknik Destek destek@tescilsoft.com.tr
  Mali İşlemler muhasebe@tescilsoft.com.tr
  Bayilik İşlemleri bayi@tescilsoft.com.tr
  Entegrasyon İşlemleri entegrasyon@tescilsoft.com.tr

   
   

 • Web sitemi arama motorunda nasıl ilk sıralarda gösterebilirim?

  Websitenizi yayına aldıktan sonra içeriklerinizi düzgün bir şekilde doldurmanız ve başka sitelerin kullandığı bilgileri kopyalamak yerine kendinize özgü içerik oluşturmanız çok önemlidir.
  Sitenizi sürekli olarak güncel tutmalısınız, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını doğru ifadeler ve cümleler ile anlatmalısınız.
  Eğer rakipleriniz büyük firmalar ise ve bir an önce en üst sıralarda çıkmak istiyorum diyorsanız bununla ilgili olarak reklam verebilir veya SEO hizmeti alabilirsiniz
  (Tescilsoft reklam veya seo hizmeti vermemektedir).

 • Websitemin arama motorunda görünmesini nasıl sağlayabilirim?

  Websitenizi yayına aldığınız gibi Tescilsoft google gibi arama motorlarına sitenizi ekler ve siteniz 3 ila 15 gün içerisinde arama motorlarında görünmeye başlar.

 • Yönetim panelinden çıktım tekrar nasıl ulaşabilirim?

  Web sitenizin yönetim paneli ile ilgili tüm bilgiler girmiş olduğunuz yetkili mail adresine gönderilmiştir yönetim panel bilgilerinizi buradan kontrol edebilirsiniz.
  veya
  Site adresinizin sonuna /yonetici yazarsanız yada sitede anasayfaya tıkladıktan sonra A harfine basarsanız yönetim paneli giriş ekranı çıkacaktır.

 • Trafik nedir? Aylık trafik sistem için yeterli mi?

  Website trafiği internet sitenizdeki dosyaların yüklenme verisidir.

  Örneğin; size ayrılan 20 GB'lık bir ziyaretçi trafik kotanız var, sitenize gelen her ziyaretçi internet sitenizi gezerken çeşitli görseller, yazılar, hareketli nesneler veri olarak ziyaretçi tarayıcısına yükleniyor, her kullanıcının ortalama 2 MB dosya yükleyerek (veri çekerek) internet sitenizde gezdiğini düşünürsek internet sitenize maksimum 15.000 ziyaretçi gelebilir. 15.001'nci kişi sitenize erişim yapmak istediğinde "Trafik limitiniz doldu" yazısıyla karşılaşır.

  (Belirtilen değerler ortalama değerler olup, web sitenize yükleyeceğiniz görsellerin boyutlarıyla ilgilidir. Web sitenize ekleyeceğiniz görsellerin 1024x768 pixel boyutunun üzerinde olmamasını tavsiye ediyoruz.)

 • Hosting alanı nedir?

  Hosting alanı sitenizin ve sitenize eklenen tüm verilerin barındırıldığı alandır.

 • Hosting alanımı nasıl arttırabilirim?

  Hosting alanınız yetersiz kaldığında Tescilsoft destek ekibimiz ile iletişim kurarak veya destek@tescilsoft.com.tr adresine ilgili talebi ileterek yardım alabilirsiniz.
  Ayrıca Tescilsoft’un sunduğu hizmetlerden biri olan Sürekli Artan Alan sayesinde web sitenizin hosting alanı sürekli olarak artış göstermektedir, sitenizin alanı her yıl daha fazla artış göstermektedir.

 • Satın aldıktan sonra websitem ne zaman yayında olur?

  Satın alım tamamlandıktan sonra alan adınız yeni kayıt yapılacaksa yaklaşık 15 dk. içerisinde yayına alınmış olur, com.tr gibi belge gerektiren alan adlarında bu süreç farklı işlemektedir.

 • Ücretleriniz yıllık mı? Yenileme ücreti nedir?

  Paket ücretleri yıllıktır. Bir yıl boyunca ek bir ödeme yapmadan sonraki yıl yine almış olduğunuz paket üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır.

 • Satın aldığım websitesinin hizmetleri nelerdir?

  Alan adı, Hosting ve Web site hizmeti dahil olmak üzere hazır bir paket şeklinde almış oluyorsunuz. Sitenizin yayınlanması için ek bir hizmet almanıza gerek kalmadan bir website sahibi oluyorsunuz.

 • Şifremi unuttum nasıl şifremi yenilerim?

  Yönetim paneli giriş penceresinin en altında bulunan ’Şifremi Unuttum’ butonunu kullanarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

 • Nasıl hizmet alabilirim?

  Öncelikle tescilsoft.com.tr üzerinden bir demo oluşturup ihtiyaçlarınız dahilinde açılan demo sitesinin üzerinde denemeler yapabilir veya sitenizi yayına hazır hale getirip sağ üst kısımda bulunan Satın Al butonunu kullanarak sitenizi hemen yayınlayabilirsiniz.

 • Yeni bir mail hesabı nasıl oluşturacağım?

  Websitenizi yayına aldıktan sonra kurumsal mail adreslerinizi yönetim panelinize giriş yaparak tek tuş menüsünde yer alan e-posta ayarları bağlantısını kullanıp yeni mail adresleri ekleyebilir veya mevcut mail adreslerinizin şifre değişikliği gibi işlemler yapabilirsiniz.

 • Premium
X